Продавець Наш інтернет-магазин: sports-people.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1303 відгуків
promo_banner
+380 (93) 367-45-65
+380 (97) 455-43-75
Sports-People - ми об'єднуємо людей та спорт!

Як вибрати ролики?

Як вибрати ролики?

Ролики- це не що інше, як черевики з прикріпленими до них рамами, в кожній з яких закріплені, від двох до п'яти коліс. Ролики призначені для пересування по твердій рівній поверхні, рідше по бездоріжжю. Використовуються як спортивний інвентар, для занять спортом і активного відпочинку.

Незважаючи на своє просте визначення, ринок спортивних товарів постійно поповнюється все новими моделями роликів і новачкові деколи складно визначитися у всьому їх різноманітті і в їх характеристиках.

У цій статті ми розберемо з Вами види роликів і докладно розглянемо їх характеристики.

Види роликів:

Для початку розберемо види роликів. Незважаючи на численність фірм роликових ковзанів, всі вони поділяються на такі види:

- фітнес;

- агресив;

- бігові;

- хокейние;

- оффроуд.

Розберемо їх докладніше.

Роликові ковзани агресив:

Агресивні РоликиДаний вид роликів має маленькі колеса і триматися на низькій рамі. Черевик їх складається з литої пластмаси. Сама назва "агресив", як Ви напевно вже здогадалися, виходить із їхньої агресивної моделі катання. Вони призначені для виконання таких трюків, як ковзання і спригіванія по перилах і сходових майданчиків. Для новачків вони будуть вкрай незручні, оскільки із-за своїх маленьких коліс вони будуть сильно віддавати по ногах і на них будуть відчуватися всі нерівності. Зате любителям агресивного катання дані ролики підійдуть як ніякі інші.

 

Роликові ковзани бігові:

Бігові РоликиНа рамі даних роликах, як правило, прикріплене аж 5 коліс, що на одне колесо більше ніж у звичайних. Це зроблено для можливості більш швидкого катання. Такі ролики підійдуть для досвідчених ролерів, які вміють добре кататися, і яких вже не влаштовує швидкість звичайних роликів. Звичайно ж, дані ролики теж не підійдуть новачкам. Їх довга рама буде знижувати керованість, а бічна підтримка ноги дуже низька або зовсім відсутня, що загрожує різними травмами. Ну і звичайно ж, через велику швидкість потрібно платити, тому ціни на них на порядок вище звичайних.

 

Роликові ковзани хокейні:

Хокейні роликиДані ролики дуже схожі на хокейні, звідси і їх назва. На зовнішній вигляд, вони однакові, але замість лез як у коників, до хокейним роликам прикріплені колеса. Незважаючи на невелику екзотику і рідкість даних коньков в Україні, за кордоном вони особливо не чим не поступаються за популярністю нашим звичайним роликовим ковзанів. Їх основними характеристиками є швидкість, жорстка рама і хокейна постановка коліс,- дві передні осі розташовуються на 4 мм нижче двох задніх.

 

Роликові ковзани оффроуд:

ролики оффроудАбо ж ще їх називають позашляховиками. Дані ролики відрізняються від інших дуже великими колесами, які забезпечать хорошу прохідність. На них можна їздити не тільки по рівних дорогах, але і по траві, а їх підшипники не боятися води і вологи. Для катання на таких роликах потрібен великий досвід і особлива техніка рухів. Новачкам же такі ролики купувати не рекомендується.

 

 

Ролики фітнес

Роликові ковзани фітнес:

Ось ми і дісталися до фітнес роликів. Саме ці ролики і рекомендується брати новачкам і тим ролерам, які просто хочуть покататися на роликових ковзанах у вільний час, відволікаючись від повсякденної суєти і сірих буднів. Відмінний варіант для тих, кому не потрібні особлива висока швидкість, і хто не збирається стрибати по перилах. Вони мають стандартний розмір коліс, з звичайною швидкістю. Їх підтримка ноги висока і надійна, що позбавить від всіляких травм.

Дитячі роликові ковзани:

Окремо хочеться відзначити дитячі ролики, які також входять в категорію фітнес. Відрізняються вони від дорослих тим, що мають, насамперед, більш дитячий зовнішній вигляд, з різними картинками з популярних мультфільмів, або ж просто красивою яскравою забарвленням, яка особливо сподобається дітям. В той час, як дорослі ж варіанти мають більш строгий зовнішній вигляд.

Крім зовнішнього вигляду дитячих роликів, вони мають або чотири колеса (для самих маленьких ролерів), або у них є розсувний механізм, що дозволяє збільшити довжину роликів на 2-4 розміру. Завдяки цій функції, Вам більше не потрібно буде купувати Вашій дитині нові ролики тільки з-за того, що нога його підросла, і Ви зможете добре заощадити на покупці декількох пар роликових ковзанів.

Характеристики деталей роликових ковзанів:

Роликові ковзаниВиди роликів ми розібрали, перейдемо тепер до розгляду самих деталей роликових ковзанів.

Ролики складаються з: черевика, рами, коліс, підшипників, а також різних їх кріплень (кліпси, п'яткового ременя, манжети і шнурівки). Вибираючи ролики, бажано розбиратися у всіх цих визначеннях, щоб куплені ролики приносили одне задоволення і довго радували свого власника.

На наведеної праворуч від фотографії розташовані роликові ковзани з уже підписаними їх деталями, читаючи характеристики деталей, Ви зможете одночасно їх переглядати на картинці, краще розуміючи про що йде мова.

Черевик:

Черевик для роликів і ковзанівЧеревик ― це та частина роликів, в яку безпосередньо і просовують ногу, тобто це як взуття, тільки без коліс і рами. Вони відрізняються між собою за матеріалом і діляться на 2 види: жорсткий та м'який.

Раніше ролики робилися цільно литими, тобто повністю з пластика без м'якої тканини, а всередині вже йшов додатковий м'який черевик. Такі черевики називалися жорсткими.

Потім вже з'явилися м'які черевики, які являють собою звичайний черевик, схожий на кросівок, з посиленим пластиком в місцях, де потрібна підтримка ноги (манжета з боків і біля основи). На сьогоднішній день майже всі роликові ковзани мають м'який черевик.

М'який черевик має багато переваг, до них можна віднести легкість, комфортне облягання ноги (з-за своєї м'якості) і хорошу вентиляція (зроблені зі спеціальної тканини, що пропускає повітря, а також сітчастим матеріалом, який до того ж добре відводить вологу).

Рама:

Рама для роликівРама ― це та частина роликових ковзанів, яка з'єднує черевик з колесами, і на яку останні, власне, і кріпляться. Розрізняються рами по виду їх матеріалу, а саме: металеві та вуглепластикові.

Металеві рами складаються з алюмінієвих і магнієвих сплавів. Вони легкі, а завдяки високій жорсткості, за допомогою них можна швидше розганятися, т. к. при відштовхуванні роллера, металева рама добре передає толчковое зусилля. З-за своєї жорсткості вона також передає і більше вібрацій на ноги, при різних нерівностях поверхонь дорожнього покриття. Як правило, такі рами оснащені на бігових роликах, для більш швидкої їзди. Також металеві рами можуть погнутися при сильному на них фізичному впливі, або ударі.

Вуглепластикові рами більш важкі, але менше передають вібрації по нерівностях дороги. Також вони не гнутися, а лише можуть подряпатися. При дуже сильному намаганні роллера, в окремих випадках вони можуть тріснути.

Рами часто йдуть знімними, прикріпленими до черевика на болтах. Це дозволяє змінювати рами на інші, в разі їх поломки, заощадивши на купівлю нових роликів, при цьому зручно зняти черевик для прання. Також рекомендується періодично стежити за тим, щоб болти завжди були добре закручені, інакше з часом, рама може трохи розхитатися, що може призвести до падіння і різних травм.

Колеса:

Колеса для роликівКолеса відрізняються між собою за матеріалом виготовлення, а також діаметру і жорсткості.

За матеріалом вони можуть бути пластикові, силіконові і поліуретанові.

Пластмасові колеса притаманні або дитячим роликам, або просто бюджетним моделям, такі колеса купувати не рекомендується. Вони часто є дуже гучними і вистачає їх не надовго.

Найбільш популярними є силіконові і поліуретанові колеса. Вони особливо не відрізняються один від одного, крім своєї жорсткості. Силіконові колеса є більш м'якими, що буде забезпечувати хорошу прохідність роликів по нерівностях, не віддаючи вібрацію на ноги. Але силіконові колеса стираються швидше поліуретанових, і їх потрібно частіше міняти. Поліуретанові колеса теж можуть бути м'якими, в залежності від жорсткості, і їх, як правило, вистачає на довше.

Жорсткість коліс позначається за спеціальною шкалою "А", і цифрою написаної поруч від 76-85, наприклад 78А. Чим більше цифра, тим жорсткіше колесо, чим менше цифра, тим воно відповідно м'якше.

Жорсткі колеса краще проходять по нерівностях, за рахунок того, що не "вбираються" у дорогу, при натисканні вагою ролера. Воно також буде більше віддавати вібрацію на ноги при нерівностях поверхні. М'які ж колеса, будуть менше віддавати вібрацію на ноги, роблячи їзду більш комфортною, але вони швидше стираються.

Як правило, жорсткі колеса (83A — 85A) використовуються досвідченими ролерами, а новачкам більше підходять колеса 78A — 82A.

Діаметр коліс позначається відповідною цифрою, що засвідчує кількість в мм, наприклад 70, позначає колесо діаметром 70 мм, тобто 7 див.

Чим більше діаметр колеса, тим більше прохідність роликів та їх швидкість. Найбільш оптимальний діаметр роликів: 76-80 мм.

Підшипники:

Підшипники Підшипники це та деталь, яка розташована безпосередньо в середині коліс, як роликів так і інших видів транспорту. Від цієї деталі буде залежати обертання колеса і його швидкість.

Підшипники розрізняються між собою за класами точності, який позначається абревіатурою "АВЕС" і його цифрою від 3-9. Наприклад: ABEC-3, ABEC-5 і ABEC-7, ABEC-9. Вони позначають точність полірування підшипника і їх назви відносяться до міжнародних машинобудівним стандартам.

Не вдаючись у подробиці стандартів машинобудування, відзначимо, що чим більше цифра у підшипника, тим менше буде тертя в ньому, і тим він легше і швидше буде крутитися. Колеса відповідно теж, що в кінцевому підсумку вплине на швидкість самих роликів.

Найбільш оптимальним варіантом є підшипники ABEC-5 і ABEC-7. Вони забезпечать швидку і комфортну їзду, і найбільш часто зустрічаються на всіх видах роликах.

Підшипники ж ABEC-3 часто ставлять на дитячих роликах, щоб на них можна було сильно розганятися в цілях безпеки. А підшипники ABEC-9 на швидкісних моделях. Підшипники, як і колеса для роликів з часом можуть зноситися і їх потрібно буде оновити на нові.

Манжета, шнурівка, кліпса, п'ятковий ремінь:

Манжета ― це бічна підтримка ноги, завдання якої є фіксація гомілкостопа. Виготовлена манжета, як правило, з посиленого пластику, що не дозволяє Вашим ногам рухатися в різні боки і "перекидатися". Бічна підтримка ноги дуже важлива для ролера і є на кожних роликах. Вона запобіжить всілякі травми, вивихи тощо

Шнурівка:

Шнурки на роликах не чим не відрізняється від шнурків від взуття і призначені вони для того, щоб зафіксувати Ваші ноги зверху і затягнути до потрібного упору, щоб нога не "ходила" і було комфортно при цьому кататися.

Кліпса (бакля):

Кліпса (бакля) ― це спеціальна застібка на самому вгорі роликів, призначена також для хорошої фіксації ноги ролерів. Щоб не затягувати баклю постійно, є спеціальні баклі з так званої "пам'яттю", затягнувши її одного разу на потрібний Вам розмір і зафіксувавши, Вам більше не доведеться робити це знову, кліпса буде завжди зафіксована на заданому рівні за замовчуванням.

П'ятковий ремінь

Як випливає з назви, п'ятковий ремінь призначений для фіксації п'яти. Він являє собою звичайну липучку, яка необхідна для додаткової надійної фіксації ноги.

Вдалих Вам покупок!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner